Najczęściej pytacie o:

Napisane: 13.11.2016 | Autor: Piotr Bury | 5 komentarzy

Czy piękna skóra musi być marzeniem? Czy dieta może sprawić, że problemy związane z jej wyglądem zostaną szybko rozwiązane? Oczywiście. Istnieje wiele korzystnych dla zdrowia produktów, których właściwości przyczyniają się nie tylko do poprawy naszej formy, ale i wyglądu, jeśli do tego dodamy odpowiednią suplementację tak skutecznymi produktami jak Derminax to efekty będą zdumiewające. Jakie produkty powinna objąć zatem dieta, która ma na celu wzmocnienie skóry?

Bezcenne pestki

Pestki oraz ziarna to cenne składniki każdej diety. Nasza skóra preferuje jednak głównie pestki dyni. Są one cenione przede wszystkim jako skuteczny, całkowicie naturalny lek na trądzik. To zasługa znajdującego się w nich cynku, dzięki któremu nasza skóra jest bardziej odporna na urazy i blizny, będące często pamiątką po trądziku. Same zmiany trądzikowe dzięki odpowiedniej ilości cynku mogą szybciej zniknąć. Pestki dyni pomagają też w walce ze stanami zapalnymi skóry, co jest efektem wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6. I one pozwalają na prowadzenie skutecznej walki z trądzikiem, pomocne są też w przypadku innych problemów, np. przy rozwijających się stanach zapalnych. Równie korzystne dla wyglądu i stanu skóry są pestki słonecznika. I w nich znajduje się sporo cynku, dzięki czemu stanowią silną konkurencję dla pestek dyni. Ich największym walorem jest jednak skuteczność w walce ze stanami zapalnymi, dzięki czemu dieta z ich udziałem staje się znacznie bardziej wartościowa.

Nie tylko pestki: niezwykła moc ziaren

Pestki dyni i słonecznika to składniki wyjątkowo ważne dla piękna skóry, jednak nie tylko po nie warto sięgać. Korzystny wpływ na urodę oraz zdrowie każdego człowieka mają również pełne ziarna zbór oraz inne ziarna, które można stosować jako dodatki do jogurtów czy też sałatek. Szczególnie cenne dla naszego piękna są ziarna konopi. Znajduje się w nich spora dawka kwasów tłuszczowych omega-6, które odpowiadają m. in za to, ile wody traci nasza skóra. Odpowiednia ilość tego kwasu zwiększa zatem szansę na utrzymanie nawilżenia skóry na odpowiednim poziomie, przez co zmniejsza się ryzyko jej przesuszenia. Oznacza to automatycznie piękniejszy i zdrowszy wygląd, który jest kwestią wyjątkowo ważną dla każdej osoby troszczącej się o swą urodę.

Niezwykła moc warzyw

Zdrowa dieta nie może się obejść bez warzyw i owoców. Produktem, któremu nasza skóra zawdzięczać może tak wiele, jest bez wątpienia marchew. To ona jest ceniona jako źródło beta-karotenu, który nie tylko wpływa na ilość wytwarzanego przez skórę łoju, ale też zapewnia jej dodatkowe wsparcie przed promieniowaniem UV. Piękna skóra to również zasługa selera. Jest on ceniony przede wszystkim jako warzywo, które pomaga oczyścić i odtruć nasz organizm ze szkodliwych toksyn. Takie oczyszczenie poprawia nie tylko nasze samopoczucie, ale i wygląd.

Przyprawy dla zdrowia skóry

Odpowiednio dobrane przyprawy również mogą poprawiać stan naszej skóry. Doskonałym przykładem może być tu imbir, którego przeciwzapalne właściwości są już doskonale znane. Pomocna może być też cebula, szczególnie stosowana na surowo jako dodatek do surówek lub kanapek. W jej przypadku najważniejszym składnikiem staje się siarka, która dla zdrowej skóry jest niezwykle ważnym minerałem.

Piękna i zdrowa skóra nie musi być marzeniem. Stany zapalne, trądzik czy niezdrowy koloryt to problemy bardzo częste, w rozwiązaniu których może pomóc zdrowa dieta. Istnieje wiele składników, które mają na nasza skórę bardzo dobry wpływ. Warzywa, owoce oraz ziarna i pestki to produkty, po które bez wątpienia warto sięgać możliwie jak najczęściej.